REFERENCIE

Významné transakcie:

marec 2022

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA poskytla právne poradenstvo pôvodným zakladateľom spoločnosti REFRESHER Media a odchádzajúcemu investorovi v transakcii, ktorej súčasťou bol prevod obchodných podielov, zníženie základného imania a vstup nového investora do spoločnosti, vrátane negociácií a pripomienkovania investičnej zmluvy, dohody medzi spoločníkmi a ďalších investičných dokumentov.

Poradca na strane zakladateľov a odchádzajúceho investora v spoločnosti

pri vstupe investora

~

máj 2021

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA poskytla právne poradenstvo investorovi v prvom kole financovania seed investíciou do základného imania a ostatných kapitálových fondov spoločnosti INSIDEBE, ktorá je platformou behaviorálnej ekonomiky pre obchodníkov, riadiacich pracovníkov a marketérov, vrátane negociácie a nastavenia parametrov investičnej zmluvy a dohody medzi spoločníkmi.

Poradca na strane investora

pri kapitálovom vstupe do spoločnosti

~

august 2020

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca zakladateľov spoločnosti People2People, prevádzkovateľa aplikácie a online platformy „wilio“ spájajúcej remeselníkov a poskytovateľov služieb so zákazníkmi, poskytla právne poradenstvo pri financovaní spoločnosti ďalšími kapitálovými vkladmi investorov – existujúcich spoločníkov spoločnosti formou zvýšenia základného imania spoločnosti.

Poradca na strane zakladateľov

pri internom investorskom financovaní spoločnosti.

~

apríl 2020

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca zakladateľov spoločnosti People2People, prevádzkovateľa aplikácie a online platformy „wilio“ spájajúcej remeselníkov a poskytovateľov služieb so zákazníkmi, poskytla právne poradenstvo pri financovaní spoločnosti v ďalšom kole financovania externým investorom, venture Fondom inovácií a technológií, formou zvýšenia základného imania spoločnosti.

Poradca na strane zakladateľov

pri vstupe investora

~

september 2019

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca zakladateľov spoločnosti People2People, prevádzkovateľa aplikácie a online platformy „wilio“ spájajúcej remeselníkov a poskytovateľov služieb so zákazníkmi, poskytla právne poradenstvo pri financovaní spoločnosti v ďalšom kole kombináciou interného financovania peňažnými vkladmi existujúcich spoločníkov ako aj externého financovania konzorciom 6 investorov na čele s vedúcim investorom Nextech Ventures, formou zvýšenia základného imania spoločnosti.

Poradca na strane zakladateľov

pri vstupe konzorcia investorov zastúpených

~

júl 2019

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako exkluzívny právny poradca zakladateľov HOPIN, prevádzkovateľa úspešnej mobilnej platformy na sprostredkovanie taxislužieb, poskytla právne poradenstvo pri realizácii vstupu finančného investora, investičného fond Eterus Capital, pri nadobudnutí 40% podielu.

Poradca na strane predávajúcich

pri akvizícii spoločnosťou

~

máj 2018

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca zakladateľov spoločnosti People2People, prevádzkovateľa aplikácie a online platformy „wilio“ spájajúcej remeselníkov a poskytovateľov služieb so zákazníkmi, poskytla právne poradenstvo pri financovaní spoločnosti spoločnosťou Východoslovenská energetika, a to kombináciou prevodu častí obchodných podielov zakladateľov a peňažným vkladom investora pri zvýšení základného imania spoločnosti, vrátane koncipovania dohody medzi spoločníkmi a ostatných dokumentov súvisiacich s investíciou.

Poradca na strane zakladateľov

pri vstupe investora

~

január 2018

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca zakladateľov spoločnosti Sufio, prevádzkovateľa fakturačnej aplikácie pre freelancerov, malé firmy a online obchody fungujúcej na Shopify a BigCommerce, poskytla právne poradenstvo pri realizácii vstupu finančného investora DEBRIS v kombinovanej forme prevodu častí obchodných podielov a zvýšenia základného imania a kapitálových fondov.

Poradca na strane predávajúcich

pri vstupe investora do spoločnosti

~

jún 2017

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA poskytla právne poradenstvo spoločnosti Modrý koník pri kapitálovom vstupe do spoločnosti REFRESHER Media, ktorá prevádzkuje populárnu webstránku pre mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o hudbu, módu, filmy, techniku a všetko to najzaujímavejšie zo sveta a domova, formou navýšenia základného imania spoločnosti, vrátane procesu due diligence, draftovania investičnej zmluvy, dohody medzi spoločníkmi a ostatných dokumentov súvisiacich s investíciou.

Poradca na strane investora

pri kapitálovom vstupe do spoločnosti

~

november 2016

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca rakúskej spoločnosti Kahmann – Frilla Lichtwerbung GmbH, ktorá sa zaoberá výrobou svetelnej reklamy, poskytla právne poradenstvo pri predaji a kúpe podniku v rámci holdingu, ktorý zahŕňal dcérsku spoločnosť a organizačnú zložku materskej spoločnosti.

Poradca na strane predávajúceho a kupujúceho

pri predaji a kúpe podniku tvoriaceho samostatnú organizačnú zložku.

~

september 2015

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca jedného zo zakladateľov spoločnosti FINVIZ, ktorá prevádzkuje jednu z najobľúbenejších webstránok o kapitálových trhoch, poskytla právne poradenstvo pri rokovaniach ohľadom nastavenia vzťahov medzi spoločníkmi spoločnosti, súčasťou ktorého boli aj prevody častí obchodných podielov medzi zakladateľmi, vrátane koncipovania a pripomienkovania vnútrofiremných dokumentov a zavedenia vnútrofiremných procesov.

Poradca na strane jedného zo zakladateľov

pri nastavení vzťahov medzi spoločníkmi spoločnosti.

~

jún 2015

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca zakladateľov spoločnosti Sufio, prevádzkovateľa fakturačnej aplikácie pre freelancerov, malé firmy a online obchody fungujúcej na Shopify a BigCommerce, poskytla právne poradenstvo pri realizácii vstupu finančných investorov v prvom kole externého financovania dvomi finančnými investormi formou zvýšenia základného imania spoločnosti.

Poradca na strane zakladateľov

pri kapitálovom vstupe investorov do spoločnosti.

~

február 2015

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca českej spoločnosti Jaga Media, člena mediálnej skupiny JAGA, poskytla právne poradenstvo pri kúpe projektu “Recepty prima nápadů“ od predávajúceho GRAND PRINC MEDIA, zahŕňajúceho vydavateľské práva k časopisu, doménové mená, ochranné známky, licencie k autorským právam, databázy predplatiteľov, a pod. vrátane due diligence.

Poradca na strane kupujúceho

pri akvizícii projektu “Recepty prima nápadů“.

~

máj 2014

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca rakúskej spoločnosti Kahmann – Frilla Lichtwerbung GmbH, ktorá sa zaoberá výrobou svetelnej reklamy, poskytla právne poradenstvo pri akvizícii obchodných podielov od ostatných spoločníkov slovenskej spoločnosti NEONEX.

Poradca na strane kupujúceho

pri akvizícii spoločnosti NEONEX.

~

máj 2014

Transakčné poradenstvo

GÁLIK & PARTNERS ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA ako právny poradca predávajúceho Modrý koník, poskytla právne poradenstvo pri predaji popredných sociálnych sietí na Slovensku a v Českej republike o bývaní a svadbách Modrastrecha.sk, Modrastrecha.cz, Mojasvadba.sk a Beremese.cz kupujúcemu 4networks SK&CZ, členovi mediálnej skupiny JAGA GROUP.

Poradca na strane predávajúceho

pri predaji časti portfólia kupujúcemu z mediálnej skupiny

Ďalší významní klienti:

ALDESA – nadnárodný stavebný holding pôsobiaci na 3 kontinentoch a v 14 krajinách sveta

~

ZLATÉ PIESKY PROPERTIES – prevádzkovateľ obchodného centra STYLA

~

GRUMANT – český distribútor špecializovaných kovoobrábacích nástrojov

~

PAWBOL –  uznávaný výrobca elektroinštalačného materiálu v Poľsku aj v Európe

~

SALUTEM – český výrobca výživových doplnkov, kozmetiky a vitamínových prípravkov

~

BUNDESDRUCKEREI – nemecká štátna tlačiareň cenín

~

ARAVER – autorizovaný predajca automobilov

~

AKZO NOBEL – nadnárodná spoločnosť vyrábajúca farby a nátery pre priemysel aj spotrebiteľov vo viac ako 80 krajinách

~

AIESEC – najväčšia svetová študentmi riadená organizácia

~

AUKRO – najväčší český online bazár s aukciami

~

JK-TRADING – distribútor in vitro diagnostiky

~

HEUREKA – porovnávač cien

~

VISIBILITY – online marketingová agentúra

~

PERFETTI VAN MELLE – tretia najväčšia cukrovinková spoločnosť na svete

~

GREEN ANSWERS – nemecký prevádzkovateľ alternatívnych zdrojov energie

~

SYNERGIE – medzinárodná skupina poskytujúca globálne služby v oblasti riadenia a rozvoja ľudských zdrojov

~

NOKIA SIEMENS NETWORKS – nadnárodná spoločnosť v oblasti dátových sietí a telekomunikačných zariadení so sídlom vo Fínsku

MEGABOOKS – distribútor špecializovanej zahraničnej literatúry

~

DAMIAN JASNA – luxusný rezort v Jasnej

~

ICARGO – prepravná a zasielateľská spoločnosť

~

NÁRODNÁ ENERGETICKÁ – holding firiem, ktoré prevádzkujú systémy centrálnej výroby a distribúcie energie po celom Slovensku

~

HYUNDAI – výrobca automobilov

~

COTY – globálny výrobca kozmetiky

~

ANDRITZ – popredný svetový dodávateľ technológií pre vodné elektrárne a priemysel pôsobiaci v 40 krajinách

~

AEGON DIREKT – maďarská spoločnosť, člen globálnej finančnej skupiny AEGON

~

D3SOFT – česká IT firma

~

ETARGET – jedna z popredných programatických sietí v strednej a východnej Európe

~

CRAMO – druhá najväčšia európska spoločnosť v oblasti prenájmu stavebných strojov a zariadení

~

MIBA SINTER – výrobca motorových a prevodovkových dielov práškovou metalurgiou

~

CUBESHOP – retailový predajca oblečenia a módnych doplnkov

~

eGentic – online marketingová agentúra s celosvetovou centrálou v Nemecku

~

TRIUMPH – výrobca luxusnej spodnej bielizne

~

SUNGWOO HITECH – výrobca automobilových dielov

~

SIMPLY YOU – výrobca moderných farmaceutických a parafarmaceutických produktov